Digitální tloušťkoměr pro automobilový průmysl Elcometer 311

Elcometer 311 je v současnosti nejrychlejší tloušťkoměr určený pro automobilový průmysl na trhu. Okamžitě změří tloušťku povlaku na karosérii a podá informace o celkovém stavu barvy a laku.

Tento tloušťkoměr je nyní k dispozici ve dvou provedeních – Model B a Model T. Verze Ferrous je vhodná zejména pro měření na karosériích automobilů, verze Dual FNF je určena pro měření na ocelových i hliníkových součástech automobilů. 

Přístroj dokáže na automobilu identifikovat již dříve opravovanou škodu, a šetří tak čas při prohlídkách v autoservisech či při pojistné události. Mezi přednosti nového Elcometeru 311 patří intuitivní ovládání a grafická struktura menu s jednoduchou navigací. 

Přístroje jsou zkalibrovány na okamžité použití na ocelových a hliníkových součástech, disponují frekvencí více než 60 měření/min. a displejem s automatickým otáčením pro snadné měření pod jakýmkoliv úhlem na zakřivených, horizontálních i vertikálních površích. 

Bezprostředně po naměření lze z Elcometeru 311 Modelu T hodnotu tloušťky poslat přes Bluetooth® buď přímo do vlastní aplikace nebo do aplikací ElcoMaster® Mobile Apps pro zařízení s operačním systémem AndroidTM a iOS, a okamžitě tak vytvářet protokoly přímo na místě. 

Přístroj rychle a přesně identifikuje: 

  • zakryté předchozí opravy
  • poškození vozu
  • přelakování karosérie
  • zatmelení karosérie

 

Elcometer 311 je možné použít v souladu s následujícími normami: ČSN EN ISO 2808, ČSN EN ISO 2808-7C, ČSN EN ISO 2808-7D, ČSN EN ISO 2808-12A, ČSN EN ISO 2808-11B, ASTM E376, JIS K 5600-1-7, AS/NZS 1580.108.1

Fotogalerie

Videa