Naše články 

Neustále se vzděláváme, aby nám neunikly žádné novinky z oblasti povrchových úprav, metalizace nebo tryskání. 

Účastníme se konferencí, píšeme články. 

Tady je přehled některých našich publikací, které vás určitě zaujmou. 

       

 

Kontrola povrchu a nátěrových hmot před aplikací povlakového systému

Bez povrchové úpravy se již neobejde téměř žádné odvětví průmyslu nebo stavebnictví a její správná aplikace dokáže zhodnotit nebo naopak poškodit produkt nebo technologii. 

Povrchové úpravy je proto nutné aplikovat důsledně a neustále kontrolovat jejich kvalitu. Více se o kontrole povrchových úprav dočtete v následujícím článku.

Číst více

     

 

 

Kalibrace tloušťkoměru Elcometer 456

Tloušťka povrchové vrstvy je jedním z nejdůležitějších měřítek kvality. Proto je přesné měření tloušťky nutností. Správná kalibrace vám zaručí, že naměřené výsledky budou vždy přesné. V tomto článku se dovíte
o metodách a procesu kalibrace u digitálního tloušťkoměru Elcometer 456. Taktéž přiblížíme faktory, které musíte vzít v úvahu, když se chystáte svůj tloušťkoměr zkalibrovat. 

Číst více

       

Urychlené korozní zkoušky v automobilovém průmyslu

Urychlené korozní zkoušky patří k jedněm z nejčastějších testů při vývoji a kontrole kovových součástek s povrchovou úpravou v automobilovém průmyslu. Jedny z nejpřísnějších standardů pro cyklické korozní zkoušky využívají společnosti Volvo, Ford a Scania.

Číst více

     

Recyklace rozpouštědel a její vliv na životní prostředí

V dnešní době se klade velký důraz na životní prostředí - a oprávněně. Ne všechny prostředky lze ale nahradit ekologickou variantou. Velkou část rozpouštědel a ředidel je však možné čistit a opakovaně používat. Tím se snižuje ekologická zátěž a výrazně se šetří finanční prostředky. 

Číst více

      

Mgr. Radana Brábníková

Ing. Pavel Medvec

Ing. Michaela Pospíšilová

Ing. Ivo Bojas

Renáta Sabolová

Bc. Jana Kmeťová